Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projekty budowlane, nadzory, kierownik budowy - Rawa Mazowiecka

building-joy-planning-plans.jpg

Budowa domu w Rawie Mazowieckiej jest inwestycją, która wymaga naszego pełnego zaangażowania. Należy przebrnąć przez wiele formalności oraz zaplanować poszczególne etapy budowy, co wcale nie jest takie łatwe, jak może się na pierwszy rzut oka wydawać. Warto tutaj skorzystać z pomocy Biura Projektowego Norma, które wszystkim się zajmie!

Projekty budowlane - Rawa Mazowiecka

Budowa domu to bardzo duże wyzwanie, dlatego warto dokładnie przemyśleć każdy krok. Oczywiście - zaczynamy od wyboru działki. Istotne tutaj jest to, czy w najbliższym czasie planowane są jakieś inwestycje w wybranym przez nas otoczeniu. Rzeczą arcyważną jest także podłączenie do mediów. Dostęp do wody jest przecież niezbędny! Gdy wybierzemy odpowiednie miejsce na naszą budowę, należy zając się wybór projektu domu. Podczas wyboru projektu budowlanego, warto zwrócić uwagę na: układ wnętrz; usytuowanie budynku względem stron świata; rodzaj ogrzewania; system wentylacyjny.

Nadzory budowlane - Rawa Mazowiecka

Bez pozwolenia na budowę nie ruszą prace. Przed rozpoczęciem realizacji naszego projektu musimy złożyć wniosek z załącznikami we właściwym urzędzie. Do wniosku trzeba dołączyć projekt budowlany w czterech egzemplarzach, oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, zaświadczenie o wpisie projektanta na listę jej członków, decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Po zdobyciu odpowiednich pozwoleń możemy rozpocząć budowę naszego domu - tutaj niezbędny jest udział nadzoru budowlanego!

Kierownik budowy - Rawa Mazowiecka

Kierownik budowy jest osobą, która kieruje wykonaniem obiektu budowlanego. Musi posiadać on uprawnienia budowlane do kierowania robotami w danej specjalności techniczno-budowlanej. Inwestor jest zobowiązany do ustanowienia odpowiednich kierowników każdej specjalności w zakresie wykonywania obiektu, np. kierowników do prac elektrycznych i sanitarnych. Kierownik budowy, a także kierownicy robót w zakresie budowy są uznawani za uczestników procesu budowlanego.

Jeśli budujesz lub remontujesz dom w Rawie Mazowieckiej i pragniesz zrobić to zgodnie z polskim prawem oraz wszelkimi innymi wymogami – skontaktuj się z Biurem Projektowym Norma. Chętnie doradzimy w kwestii projektu oraz zatrudnieniem odpowiednich fachowców i pracowników budowlanych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i wiedzę, która zagwarantuje prawidłową i – przede wszystkim – bezpieczną budowę domu.

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com