Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji Wod-kan Żyrardów

Projektowanie instalacji Wod-kan Żyrardów

Stojąc przed decyzją wyboru pieca gazowego, często zastanawiamy się: kocioł (piec CO) jedno czy dwufunkcyjny? Otóż jak niemal wszystko, również wymienione rodzaje kotłów mają zarówno swoje wady, jak i zalety. Który więc będzie bardziej odpowiedni dla naszego mieszkania bądź domu? Poniższy artykuł może okazać się przydatny w podjęciu odpowiedniej decyzji w tym temacie. Zatem jeśli chcesz wiedzieć więcej, czytaj dalej.

 

 

Kocioł jednofunkcyjny

Piec tego typu posiada zasadniczą zaletę, a mianowicie wysoki komfort przygotowania ciepłej wody. Polega to na tym, że współpracuje on z zewnętrznym zasobnikiem, którego pojemność uzależniona jest od zużycia wody przez użytkowników. Co więcej, ponieważ w zasobniku mamy konkretną ilość podgrzanej wody, jesteśmy w stanie korzystać z ciepłej wody w kilku odbiornikach jednocześnie, co bezsprzecznie jest wygodą. Niemniej jednak kocioł jednofunkcyjny posiada również wady. Jest bowiem źródłem wyższego kosztu montażu instalacji wodociągowej oraz dodatkowego obowiązku wykonania instalacji cyrkulacji ciepłej wody, a co za tym idzie zakupu i montażu pompy cyrkulacyjnej.

 

Kocioł dwufunkcyjny

Pierwsze, co powinno być wspomniane, to fakt, iż koszt zakupu kotła dwufunkcyjnego jest w porównaniu z wcześniej wspomnianym niższy. Co więcej, sam koszt montażu jest również niższy ze względu na mało skomplikowaną instalację. Nie jest też konieczne zamontowanie dodatkowej instalacji cyrkulacji ciepłej wody, tym samym unikając kolejnego obowiązku. Z drugiej jednak strony piec dwufunkcyjny oznacza niski komfort przygotowania ciepłej wody przy poborze jej z kilku baterii czerpalnych oraz ograniczoną odległość od punktów poboru wody do kotła gazowego, która nie powinna być większa niż 5-7m (im większe odległości, tym większy zład wody musimy odprowadzić do kanalizacji i dłużej poczekamy na ciepłą wodę).

 

Biuro projektowe Norma

Niewątpliwie obydwa kotły mają swoje jasne i ciemne strony, jednak najważniejsze jest aby odpowiednio dobrać je do przeznaczonego budynku. Bez właściwie skrojonego na miarę konkretnych możliwości kotła, instalacja wodna praktycznie nie ma prawa bytu. Z tym właśnie zadaniem najrozsądniej będzie udać się do sprawdzonego biura projektowego Norma, które w profesjonalny sposób zajmie się kosztorysem, doradztwem, realizacją i wiele więcej. Gwarancja terminowości, indywidualności w podejściu do każdego zlecenia, miłej obsługi i przystępnych cen jest dla nas oczywista. Działamy na terenie Żyrardowa i całego województwa mazowieckiego. Sprawdź nas, a nie zawiedziesz się!

 

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com