Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji sanitarnych Wodkan – Milanówek

pexels-photo-861414.jpeg

Ciężko wyobrazić sobie współczesny budynek w Milanówku, który nie posiadałby instalacji sanitarnej. Zadaniami tej sieci są: doprowadzanie czystej wody zimnej i ciepłej, odprowadzanie zużytej i rozprowadzenie wody służącej do ogrzewania. Bieżąca woda w każdym domu zdaje się podstawą-podstaw i dlatego warto, aby sieć wodociągowa zaprojektowana została z myślą o wszystkim – wygodzie, bezpieczeństwu i… estetyce. Widok rur na wierzchu raczej nie jest niczym przyjemnym, prawda?

Jak wygląda projekt instalacji sanitarnej? Jakie dokumenty i dane są niezbędne do jej zaprojektowania? Na czym to polega? W poniższym artykule dowiecie się wszystkiego!

Projektowanie instalacji wodkan – czynności konieczne

Projektowanie sieci wodociągowej polega na:

  • zaprojektowaniu układu sieci wodociągowej w planie – trasowaniu sieci wodociągowej,
  • ustaleniu wydatków odcinkowych i węzłowych oraz przepływów obliczeniowych na poszczególnych odcinkach sieci wodociągowej,
  • doborze średnic rurociągów,
  • obliczeniu strat hydraulicznych ciśnienia wody dla poszczególnych odcinków sieci wodociągowej,
  • ustaleniu położenia linii ciśnień i sprawdzeniu, czy w każdym węźle sieci wodociągowej zapewniona będzie niezbędna wysokość ciśnienia ze względu na cele komunalne, gospodarcze i przeciwpożarowe; jeżeli nie, konieczna jest korekta średnic, ponowne przeliczenie strat hydraulicznych i ostateczne ustalenie linii ciśnień w sieci wodociągowej.

Projektowanie instalacji sanitarnych – konieczne dokumenty i dane

Do projektowania sieci wodociągowej niezbędne jest mapa zasadnicza jednostki osadniczej z istniejącą i projektowaną siecią ulic oraz istniejącą i projektowaną zabudową terenu, projekty istniejącego uzbrojenia terenu jednostki osadniczej oraz dane hydrogeologiczne i geotechniczne. Tylko na podstawie tych dokumentów i danych projektant jest w stanie wykonać prawidłowy i estetyczny projekt danej instalacji sanitarnej.

Projektowanie instalacji sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, to jedna ze specjalności Biura Projektowego Norma. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w tej branży, w związku z czym, wykonanie fachowego projektu sanitarnego oraz dokładnego kosztorysu dla takiej inwestycji, nie jest dla nas problemem. Skontaktuj się z nami – z przyjemnością wykonany projekt dla Twojej inwestycji w Milanówku.

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com