Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji sanitarnych Wodkan – Grodzisk Mazowiecki

water-kitchen-black-design.jpg

Porządny projekt instalacji sanitarnej to konieczność zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i w budynkach użyteczności publicznej (np. restauracjach, hotelach, biurowcach). Równie ważny jest wybór materiałów instalacyjnych, które powinny być zgodne z normami wymagania. Takie materiały często muszą posiadać także właściwe świadectwo Państwowego Zakładu Higieny (m.in. te z kontaktem z wodą do picia). Jak wybrać odpowiednie elementy instalacji sanitarnych dla nieruchomości w Grodzisku Mazowieckim? Biuro Projektowe Norma nadchodzi z pomocą!

Projektowanie instalacji sanitarnych – materiały

Instalacje i elementy wbudowane w nią powinny przede wszystkim odpowiadać normom przedmiotowym lub mieć świadectwo dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Między innymi, instalacja ciepłej wody powinna być w wykonana z materiałów przystosowanych do pracy w wyższych temperaturach – podobnie ma się sytuacja z instalacjami podlegającym ciśnieniu. Materiały, z których wykonane są instalacje wodne dzielą się na dwie grupy: metalowe i tworzywa sztuczne. Do pierwszej z nich zaliczają się rury stalowe i miedziane, natomiast w drugiej stosowane jest znacznie więcej materiałów, również wielowarstwowe, wykonane z różnych rodzajów tworzyw.

Projektowanie instalacji wodkan – tworzywa sztuczne na topie!

Obecnie do konstruowania instalacji wodociągowo-kanalizacyjnych głównie tworzywa sztuczne, które wykonywane są z coraz lepszych materiałów. Posiadają one także inne zalety – są tanie, lekkie, odporne na korozję oraz – łatwe w zarówno w montażu, jak i demontażu. Jednakże mają one także małą odporność na wysokie temperatury i szybko się starzeją. Dlatego, wybierając poszczególne materiały należy zwrócić na ich parametry, podatność na korozję, zagrożenie bakteriami oraz inne ich wady i zalety. Przy projektowaniu instalacji sanitarnych wodkan należy przemyśleć wszystko dokładnie, aby szybko nie uległy one zniszczeniu.

Biuro Projektowe Norma perfekcyjnie zna się na materiałach, z których wykonane powinny być wytrzymałe – i zgodne z wymaganiami – instalacje sanitarne. Są one naszą domeną i posiadamy wieloletnie doświadczenie w ich projektowaniu. Jeśli budujesz lub remontujesz dom w Grodzisku Mazowieckim i potrzebujesz pomocy specjalisty w kwestii instalacji wodno-kanalizacyjnych – skontaktuj się z nami! Chętnie doradzimy Ci w kwestii wyboru materiałów oraz wykonamy dla Ciebie profesjonalny projekt nie tylko instalacji wodkan, ale także gazowej itp.

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com