Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji sanitarnej Wodkan - Sochaczew

wodkan.jpeg

Instalacja wodna jest niezbędna. Ciężko wyobrazić sobie życie bez dostępu do bieżącej wody raz instalacji kanalizacyjnej. To one umożliwiają swobodne funkcjonowanie zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach bardziej przemysłowych. Dlatego też instalacja wodna powinna być dobrze przemyślana i zaplanowana. Ważne jest również poprawne i staranne jej wykonanie, które jest niemożliwe bez odpowiedniego projektu. Biuro Projektowe Norma wykonuje projekty instalacji sanitarnych także dla mieszkańców Sochaczewa. Jeśli chcesz wiedzieć nieco więcej na ten temat - czytaj dalej!

Projektowanie instalacji sanitarnych - Sochaczew

Projektując instalację sanitarną należy przede wszystkim pamiętać, aby rury prowadzić najkrótszą drogą. Nadmiar niepotrzebnych złamań może sprawić, że przepływ wody będzie utrudniony. Rury z ciepłą wodą muszą znajdować się nad tymi z zimną, a całą instalacja wodna poniżej przewodów elektrycznych i gazowych. Najbardziej estetycznym rozwiązaniem tutaj jest ukrycie rur w ścianach, np. zabudowanie ich płytami gipsowo-kartonowymi. Nie można tutaj zapomnieć także o izolacji termicznej rur. Ważna jest również ich średnica - rury powinny zapewniać wystarczające ciśnienie wody, a co za tym idzie - prawidłowy jej przepływ.

W przypadku instalacji kanalizacji grawitacyjnej należy poprowadzić wszystkie rury ze spadkiem, co zapewni pewność ich działania. W Polsce najczęściej jest stosowany system pojedynczego pionu kanalizacyjnego, do którego przybory sanitarne podłączone są w sposób zbiorczy. Minimalna średnica rur jest uwarunkowana średnicą odpływu .

Projektowanie instalacji Wodkan - Sochaczew

Instalację wodociągową można wykonać z rur metalowych (np. stalowych) lub z tworzyw sztucznych. Te drugie są lekkie, łatwe w obróbce, montażu i łączeniu, odporne na osady kamienne i korozję. Zdają się być wyborem idealnym, jednakże - niestety - tworzywa sztuczne starzeją się i zwykle mają różną odporność na temperaturę, co w przypadku rur z ciepłą wodą, może je przekreślić. Alternatywą jest instalacja miedziana, która jest trwalsza i - dodatkowo - nie rozwijają się w niej bakterie.

Jeśli szukasz firmy, która wykona dla twojego budynku w Sochaczewie profesjonalny projekt instalacji sanitarnej - zdecyduj się na Biuro Projektowe Norma. W tej branży posiadamy wieloletnie doświadczenie i wykonanie takiego zadania - wraz z wyborem najlepszych technicznie i ekonomicznie rozwiązań - to dla nas pestka. Zachęcamy do kontaktu!

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com