Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji gazu Żyrardów

Projektowanie instalacji gazu Żyrardów

Co to właściwie jest instalacja gazowa? Najprościej mówiąc to układ przewodów, które dostarczają gaz od kurka głównego do wszelkich urządzeń gazowych w całym budynku, w tym do armatury odcinającej czy gazomierzy. Aby taka instalacja gazowa poprawnie funkcjonowała, powinna współpracować z instalacją wentylacyjną oraz instalacją odprowadzania spalin.

 

Projekt przyłącza gazowego

Stworzenie projektu przyłącza gazowego wymaga przeszkolonej osoby mającej specjalistyczne uprawnienia do projektowania instalacji zarówno wewnętrznych, jak zewnętrznych, ale również do projektowania instalacji gazowych z potwierdzonym wpisem do rejestru, czym zajmuje się zakład gazowniczy.

W przypadku, kiedy gaz ma być doprowadzony do budynku, w którym uprzednio w projekcie architektoniczno-budowlanym nie uwzględniono instalacji gazowej, wtedy projekt powinien obejmować nie tylko przyłącza gazowe, ale również wewnętrzną instalację gazową. W efekcie jeden wspólny projekt obu wspomnianych elementów będzie tańszy niż dwa oddzielne. Jeśli jednak przebieg przewodów i miejsca odbioru gazu w konkretnej nieruchomości zostały uwzględnione w projekcie architektoniczno-budowlanym, wtedy ten odrębny nie będzie potrzebny. Wówczas wystarczy zrobić jedynie projekt przyłącza.

Osoba projektująca instalację gazową jest zobowiązana do spełnienia wymagań stawianych przez dostawcę gazu. Najczęściej te warunki określone są w tzw. “Warunkach przyłączenia do sieci gazowej”. Poprawnie wykonany projekt przyłącza oraz instalacji gazowej oznacza dodatkową kontrolę istniejącego obiektu i dodatkową gwarancję bezpiecznego użytkowania instalacji ze względu na:
-zawartą weryfikację poprawności działania wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń, przez które będzie prowadzona instalacja gazowa,
-widoczną trasę instalacji jeszcze bez zabudowy, a mianowicie przed zasłonięciem jej przez mieszkańców np. w szafach, pawlaczach lub za ekranami z płyt gipsowo-kartonowych. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku, kiedy planujemy kilka odbiorników gazowych w domu umieszczonych w oddalonych od siebie miejscach,
-określone średnice rur, gdyż wewnętrzna instalacja gazowa jest zazwyczaj stworzona z rur miedzianych lub stalowych spawanych,
-dobranie odpowiednich urządzeń zabezpieczających.

 

Zaufaj profesjonalistom w Żyrardowie

Jeśli szukasz odpowiedzialnej firmy projektowej, która w profesjonalny sposób zajmie się instalacją gazu w Twoim domu lub różnego rodzaju budynku gospodarczym, to dobrze trafiłeś! Biuro projektowe Norma to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie sprawność działania, efektywność, wysoką jakość obsługi za niewielką cenę. Działamy na terenie Żyrardowa i nie tylko. Zapraszamy do współpracy!

 

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com