Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji gazu – Sochaczew

pexels-photo.jpg

Planujesz zmianę instalacji gazowej w swoim domu w Sochaczewie? A więc powinieneś wiedzieć, że budowa instalacji gazowej zarówno w budynku mieszkalnym, jak i w obiekcie przemysłowym, wymaga pozwolenia na budowę. Uzyskanie go jest niemożliwe bez profesjonalnego projektu budowlanego, sporządzonego przez uprawnionego projektanta instalacji gazowych. Biuro Projektowe Norma oferuje opracowanie projektów budowlanych, wykonawczych i powykonawczych m.in. branży gazowej – instalacji gazowych. Zachęcamy do zapoznania się bliżej z naszą ofertą i przeczytania poniższego artykułu!

Instalacja gazu Sochaczew – bezpieczeństwo i rozwaga

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. instalację gazową stanowi układ przewodów za kurkiem głównym, prowadzonych na zewnątrz lub wewnątrz budynku wraz z całym wyposażeniem, a także innymi urządzeniami m.in. do pomiaru zużycia gazu. Każda instalacja gazowa powinna mieć zainstalowany na przełączu kurek główny, który umożliwi odcięcie dopływu gazu w razie wypadku lub innej niebezpiecznej sytuacji.

Najważniejszym jest, aby umieścić kurek główny na zewnątrz budynku, w szafce z materiału trudnozapalnego, w odległości nieprzekraczającej dziesięciu metrów od zasilanego budynku – miejsce to musi być łatwo dostępne i zabezpieczone nie tylko przed warunkami atmosferycznymi, ale i dostępem osób niepowołanych – dla bezpieczeństwa naszego i innych. Warto także pamiętać, że stosowanie w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej jest zabronione.

Projektowanie instalacji gazu Sochaczew – potrzebne materiały

Aby opracować właściwie projekt instalacji gazowych, potrzebne są materiały wyjściowe:

  • warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej (m.in. rodzaj paliwa gazowego, cel jego wykorzystania, rodzaj i ilość urządzeń gazowych, liczba przyłączy)
  • rzuty wszystkich kondygnacji budynku, inaczej podkłady architektoniczne (konieczne do określenia lokalizacji wszystkich odbiorników gazu) 
  • aktualna mapa do celów projektowych w skali 1:500
  • informacja o projektowanej infrastrukturze technicznej (m.in. kanalizacji sanitarnej i deszczowej) 
  • informacje o stanie prawnym działek
  • opinia kominiarska (w przypadku modernizowania lub nowej instalacji).

Wykonanywanie projektów z branży gazowej to zaledwie fragment działalności Biura Projektowego Norma. Oferujemy również zaprojektowanie instalacji sanitarnej, pomp ciepła, czasowej organizacji ruchu i znacznie więcej. Projekty zawsze wykonujemy zgodnie z ustalonym terminem oraz wszelkimi wymogami prawnymi. Jeśli potrzebujesz znakomitego projektu instalacji gazu dla swojego domu w Sochaczewie – koniecznie skontaktuj się z nami!

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com