Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji gazu – Skierniewice

pexels-photo-257700.jpeg

Instalacje gazu są elementem każdego domu w Skierniewicach, których wykonanie – ze względu na bezpieczeństwo – zawsze powinno zlecać się specjalistom. Współcześnie często słyszy się o wypadkach z kotłami gazowym i pompami ciepła, dlatego nie warto ryzykować. Usługi Biura Projektowego Norma obejmują fachowe projekty instalacji gazowych. Jeśli jesteście ciekawi, co taki projekt musi zawierać – przeczytajcie ten artykuł do końca, a zaspokoi on wasze zainteresowanie!

Projekty instalacji gazu – najważniejsze elementy

Podstawowym krokiem do opracowania projektu instalacji gazu jest zebranie podstawowym materiałów, potrzebnych do projektowania. Są to:

- warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej (m.in. rodzaj paliwa gazowego, rodzaj i ilość urządzeń gazowych, liczba przyłączy, typ gazomierza);

- rzuty wszystkich kondygnacji budynku (podkłady architektoniczne);

- aktualna mapa do celów projektowych w skali 1:500;

- informacja o projektowanej infrastrukturze technicznej;

- informacja o stanie prawnym przedmiotowych działek;

- opinia kominiarska (opinia wymagana tylko w przypadku modernizowanych instalacji lub istniejących budynków, w których projektujemy nową instalację).

Czas wykonania projektu instalacji gazowej zależy od kilku czynników, których nie sposób – niestety – uniknąć. Każda projektowana instalacja gazowa wymaga prawomocnego pozwolenia na budowę, którego uzyskanie zwykle trwa dość długo. Czas oczekiwania na wydania decyzji pozwolenia na budowę wynosi nawet do 65 dni, natomiast decyzja pozwolenia na budowę wewnętrznej instalacji gazowej staje się prawomocna dopiero po 15 dniach od momentu jej odebrania.

Biuro Projektowe Norma to odpowiedzialna firma, która do każdego projektu podchodzi z profesjonalizmem, a na każdym etapie projektowania konsultuje się z inwestorem. Staramy się jak najlepiej spełnić Państwa oczekiwania i potrzeby, z troską o budżet klienta i właściwe wykonanie prac budowlanych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu – z przyjemnością zaprojektujemy instalację gazową zarówno do domku jednorodzinnego, jak i budynku przemysłowego w Skierniewicach (i nie tylko!).

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com