Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji gazu – Rawa Mazowiecka

pexels-photo-213162.jpeg

Ogrzewanie gazem gwarantuje wysoki komfort oraz jest przyjazne dla środowiska. Wiele osób obawia się jednak instalacji gazowej w domu, uważając ją za niebezpieczną. Problemem bywają także koszta montażu oraz użytkowania. Poniżej prezentujemy kilka informacji, które warto znać przed wyborem instalacji gazowej dla swojego domu w Rawie Mazowieckiej.

Instalacje gazowe

Gaz jest paliwem energetycznym, które cieszy się sporą popularnością wśród inwestorów. W domach jednorodzinnych gaz wykorzystuje się do ogrzewania budynku, a także w kuchennych płytach grzewczych. Instalacja gazowa domu jednorodzinnego stanowi układ przewodów i urządzeń prowadzonych na zewnątrz i wewnątrz budynku i składa się z:

  • przyłącza poprowadzonego od gazociągu,
  • kurka głównego,
  • dopływu rozdzielczego,
  • szafki gazowej z gazomierzem,
  • pionu,
  • przewodów użytkowych, skierowanych do urządzeń gazowych. 

Domowymi odbiornikami gazu jest kocioł gazowy (centralne ogrzewanie z funkcją podgrzewu wody użytkowej), podgrzewacz ciepłej wody użytkowej, kuchnia gazowa oraz kominek gazowy. Wykonanie wewnętrznej instalacji gazowej (od szafki gazowej) wymaga pozwolenia na budowę – Biuro Projektowe Norma chętnie pomoże Ci je zdobyć, a także zaprojektuje je dla Ciebie! Wyjątkiem są domy, które zawierają plan przyłącza gazowego w pozwoleniu na budowę.

Projektowanie instalacji gazu

O pozwolenie na przyłącze do sieci gazowej należy zwrócić się do dostawcy gazu. Następnie składa się wniosek (każdy zakład ma swój formularz dostępny w zakładzie lub na stronie internetowej), w którym określa się warunki przyłączenia. Oprócz wniosku należy dołączyć jeszcze mapę do celów informacyjnych, kopię dokumentu potwierdzającego tytuł prawny do korzystania z budynku wraz z oświadczeniem o prawie własności. W ciągu 14 dni dostaniemy odpowiedź zakładu - jeśli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony otrzymamy dokument "Warunki techniczne przyłączenia". Kolejny krok to złożenie wniosku o zawarcie umowy o przyłączenie do sieci gazowej. Po złożeniu takiego wniosku przygotowuje się projekt przyłącza gazowego wraz ze złożeniem zgłoszenia budowlanego do właściwego organu, np. starostwa. Zakład gazowy ma 30 dni na rozpatrzenie naszego wniosku.

Biuro Projektowe Norma z przyjemnością wykona dla Ciebie projekt instalacji gazowej. Posiadamy odpowiednie uprawnienia i doświadczenie, jesteśmy zaufaną i niezawodną firmą. Jeśli planujesz instalację gazową swojego domu w Rawie Mazowieckiej – skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy i doradzimy nie tylko w tej kwestii, ale i wszelkiej innej związanej z sanitariami!

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com