Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji gazu – Milanówek

energy-of-technology-consumption-light-159466.jpeg

W wiadomościach często podawane są ostrzeżenia o uszkodzeniach sieci gazowych, konieczności ich sprawdzania itp. Dotyczy to głównie starszych instalacji, bowiem współczesne są bardzo bezpiecznie i raczej nie stwarzają zagrożenia wybuchu gazu, ulatniania się go. Niemniej i tak warto dopilnować, aby zostały one prawidłowo zaprojektowane i wykonane oraz potwierdzone odbiorem zakładu gazowego w Milanówku. W poniższym artykule dowiesz się, co powinien zawierać prawidłowy projekt instalacji gazowej oraz z jakich materiałów powinien zostać wykonany.

Projektowanie instalacji gazu Milanówek

Projekt instalacji gazowej musi zostać wykonany przez osobę mającą uprawnienia do projektowania instalacji wewnętrznych i zewnętrznych, z rozszerzeniem na projektowanie instalacji gazowych. Projektant instalacji gazowej jest zobowiązany do spełniania wymagań stawianych przez dostawcę gazu. Prawidłowo wykonany projekt przyłącza i instalacji gazowej to gwarancja bezpieczeństwa domowników, ponieważ zawiera weryfikację poprawności działania wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń, przez które będzie prowadzona instalacja gazowa oraz pokazuje trasę instalacji bez zabudowy. Są w nim określone również średnice rur (wewnętrzną instalację gazową zwykle robi się z rur miedzianych lub stalowych spawanych) oraz dobrane właściwe urządzenia zabezpieczające.

Aby opracować projekt instalacji gazu, potrzebne są podstawowe materiały: 

  • warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej (rodzaj paliwa gazowego, cel jego wykorzystania, rodzaj i ilość urządzeń gazowych, itp.);
  • podkłady architektoniczne (rzuty wszystkich kondygnacji budynku);
  • aktualna mapa do celów projektowych w skali 1:500;
  • informacja o projektowanej infrastrukturze technicznej;
  • informacja o stanie prawnym przedmiotowych działek;
  • opinia kominiarska.

Biuro Projektowe Norma oferuje opracowanie projektów budowlanych, wykonawczych i powykonawczych branży: sanitarnej, grzewczej, wentylacyjnej i gazowej (m.in. instalacji gazowych, kotłowni gazowych, olejowych oraz na paliwa stałe, instalacji centralnego ogrzewania itp.). Nasi projektanci posiadają właściwe uprawnienia i długoletnie doświadczenie, podchodzą do każdego projektu indywidualnie i wykonują go zgodnie z oczekiwaniami klienta. Jeśli potrzebujesz projektu instalacji gazowej dla swojego domu jednorodzinnego lub przemysłowego w Milanówku – skontaktuj się z nami! Z przyjemnością opracujemy go dla Ciebie!

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com