Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji gazu – Grodzisk Mazowiecki

pexels-photo-668374.jpeg

Projekt instalacji gazu musi być wykonany przez osobę mającą odpowiednie uprawnienia, a następnie potwierdzony wpisem do rejestru prowadzonego przez zakład gazowniczy. Jeśli szukasz stosownie wykwalifikowanej osoby, która profesjonalnie zaprojektuje instalację gazową dla Twojego domu lub budynku przemysłowego w Grodzisku Mazowieckim – dobrze trafiłeś! Biuro Projektowe Norma posiada w swoich szeregach doświadczonych projektantów, którzy znają szczegółowe wymagania odnośnie wykonania instalacji sanitarnych, w tym także - właśnie - gazowych.

Projektowanie instalacji gazu – gwarancja przyszłego bezpiecznego użytkowania

Każdy projekt instalacji gazowej powinien szczegółowo określać ilość odbiorników gazowych spalających gaz (takich jak: piec grzewczy, kuchenka gazowa), trasę instalacji (miejsca w których prowadzone będę rury z gazem), wielkość rur (ich średnicę) oraz dobór urządzeń zabezpieczających (gwarantujących bezpieczeństwo użytkownikom instalacji) – o ile są wymagane. Prawidłowo wykonany projekt instalacji gazowej jest gwarancją przyszłego bezpiecznego użytkowania instalacji, ponieważ pokazuje trasę instalacji bez zabudowy, są w nim określone średnice rur i właściwie dobrane urządzenia zabezpieczające oraz – przede wszystkim – zawiera weryfikację poprawności działania wentylacji grawitacyjnej pomieszczeń, przez które będzie prowadzona instalacja gazowa.

Czas wykonania takiego projektu uzależniony jest od kilku czynników, przede wszystkim od postępowania administracyjnego. Bez prawomocnego pozwolenia na budowę, nie można go rozpocząć, a czas jego wydania bywa różny (nawet do 65 dni, dopiero po 15 dniach od odebrania decyzja staje się prawomocna). Projekty

Biura Projektowego Norma są zawsze wykonywane zgodnie z terminem i odbierane bez żadnych problemów. W trakcie projektowania kontaktujemy się z klientem, pomagamy mu i doradzamy, starając się, aby instalacja została zaprojektowana jak najkorzystniej, z uwzględnieniem budżetu inwestora. Jeśli szukasz zaufanej firmy, która sprawnie i fachowo wykona dla Ciebie projekt – skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania i wykonamy projekt dla Twojego budynku w Grodzisku Mazowieckim.

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com