Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Czasowa organizacja ruchu – Milanówek

startup-photos.jpg

W razie przebudowy drogi lub budowy, która może zablokować daną ulicę, wymagany jest projekt czasowej organizacji ruchu. Ma on na celu ułatwienie poruszania się na drodze oraz zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu, a także wszelkim pracom budowlanym. Nie potrzeba konkretnych uprawnień do wykonania tego projektu, wystarczy odpowiednia wiedza, ale warto skorzystać tutaj z pomocy fachowca, który zna wszystkie rozporządzenia i jego projekt będzie w 100% zawierał wszystkie konieczne elementy. Biuro Projektowe Norma wykonuje projekty czasowej organizacji ruchu, także dla Milanówka. Jeśli chcesz dowiedzieć nieco więcej na ten temat – przeczytaj ten artykuł do końca.

Czasowa organizacja ruchu

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że projekt organizacji ruchu musi być wykonany zgodnie Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 września 2003r. w sprawie szczegółowych warunków zarządzania ruchem na drogach oraz wykonywania nadzoru nad tym zarządzaniem. Zawarte w nim są m.in. informacje o tym, co taki projekt powinien zawierać. Są to plan orientacyjny, plan sytuacyjny, (lokalizacja wszelkich znaków drogowych i parametry geometrii drogi), opis techniczny zawierający charakterystykę drogi i ruchu na drodze, przewidywany termin wprowadzenia czasowej organizacji ruchu oraz nazwisko i podpis projektanta.

Zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu

Jednostka zatwierdzająca projekt jest zależna od drogi, dla której jest projektowane oznakowanie. Należy go złożyć do odpowiedniej jednostki Zarządzającej Ruchem:

  • dla drogi gminnej lub powiatowej projekt zatwierdza Starosta lub Prezydent Miasta;
  • dla drogi wojewódzkiej projekt zatwierdza Wojewoda lub Zarząd Dróg Wojewódzkich;
  • pozostałe Zarządy Dróg i Zarządzający Ruchem wydają tylko opinie do projektu.

Ponadto do projektu niezbędne są opinie właściwej Komendy Policji.

Biuro Projektowe Norma w swojej ofercie posiada nie tylko opracowanie projektu czasowych organizacji ruchu, ale i znacznie więcej. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, dzięki czemu jesteśmy w stanie w pełni spełnić Państwa oczekiwania. Jeśli zależy Ci na w pełni profesjonalnym projekcie – skontaktuj się z nami! Z przyjemnością wykonamy projekt dla Milanówka!

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com