Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Usługi projektowe
i nadzór w budownictwie

sprawdź ofertę   +

Projektowanie instalacji sanitarnych Wodkan - Mszczonów

pexels-photo-191648.jpeg

Każdy dom potrzebuje instalacji sanitarnych. Dostęp do czystej wody oraz odprowadzenie tej zużytej jest wymogiem koniecznym w każdym budynku - zarówno mieszkalnym, użytkowym, jak i przemysłowym. Są to podstawowe instalacje, które powinny być dobrze przemyślane i zaplanowane. Przed wykonaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej warto wziąć pod uwagę nie tylko sanitaria, ale i urządzenia, które wykorzystują wodę, aby uniknąć późniejszego doprowadzania do nich wody.

Projekt instalacji wodkan

Gdy instalacja zawodzi i stale powtarzają się jej awarie - należy pomyśleć o zmodernizowaniu instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wtedy warto powierzyć projekt oraz poważniejsze prace fachowcom, którzy znają się na rzeczy. Brak doświadczenia może spowodować więcej szkód niż pożytku, których usunięcie będzie bardzo trudne - a co za tym idzie - kosztowne. Przy projektowaniu instalacji wodnej najważniejsze jest dobranie właściwej średnicy rur - tylko rury o odpowiednim rozmiarze są w stanie zapewnić prawidłowy przepływ wody. Najczęściej stosuje się rury metalowe lub z tworzyw sztycznych - te drugie, choć są odporne na osady i korozję, tak różnie znoszą temperatury. Ich koszt jest jednak niewielki, więc właściwie dobrane przez projektanta lub fachowca, mogą sprawdzić się w każdym domu. Istnieją również instalacje miedziane - droższe, ale nie rozwijają się w nich bakterie oraz - podobnie jak w przypadku rur z tworzy sztucznych - nie grożą im kamienne osady.

Projektowanie instalacji sanitarnych

Aby instalacja kanalizacyjna działała prawidłowo, jej przewody powinny zostać ułożone z odpowiednim spadkiem. Działa ona zgodnie z prawem grawitacji - ścieki spływają w niejsamoistnie, pod własnym ciężarem. Jednakże, aby to było możliwe, spadek rur musi być właściwie zachowany - podobnie szerokość, rury muszą być drożne. Aby uniknąć notorycznie zapychającej się sieci kanalizacyjnej, warto skonsultować się z osobą, która ma doświadczenie w tym temacie.

Biuro Projektowe Norma posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wszelkiego rodzaju sanitarnów. Projektujemy, doradzamy, nadzorujemy - zawsze działamy w interesie klienta. Jeśli masz problem z instalacjami sanitarnymi - skontaktuj się z nami!

KontaktLokalizacja

Biuro projektowe NORMA

ul. Piękna 10a/14, 96-300 Żyrardów
tel. 534 017 786
kom. 500 071 927

e-mail: norbert.bukowski@gmail.com